Co mi dal Život na Pravé straně?

Uběhly dva měsíce a Jiří Mazur (autor kurzu ŽnPS) je zde s nabídkou přechodu do podzimního kurzu, když o tom napíšeme pěkný článek. Tady je. Abych pravdu řekl, napsat minulý článek byla sranda. Tohle vypadá jako těžší oříšek, protože pravdě se někdy těžko dívá do očí 😉 Kurzu jsem se nevěnoval dostatečně a podle toho taky vypadá výsledek.

Kratší verze videa je zde: Život na Pravé straně 1

Nastartování cesty

Ano, cestu se podařilo nastartovat :-) Nebýt Jirky Mazura, asi bych se nikdy nedozvěděl o nějakých 13 tajemstvích a nejspíš bych ani nepřemýšlel o nějaké cestě. O Kiyosakim cashflow kvadrantu jsem sice věděl, ale vzhledem k tomu, jak to bylo podáno v knize Bohatý táta, chudý táta, jsem nikdy nepřemýšlel o tom, že by se mě to nějak příliš týkalo. Sice by to bylo pěkné, vydělávat peníze na Pravé straně, ale vypadalo to na nutnost mít již nějaký kapitál, odvahu, riskovat, prostě nic pro mě… Nevím, jak to napsat slušně, moje myšlení v té době bylo „přizdisráčské“. Prostě, když se budu hodně snažit, dřít, třeba to vyjde.

Jiří Mazur přivedl nové světlo i na běžné živnostenské podnikání (tajemství tam fungují taky, jen třeba hůře), jeho rady ohledně neriskování s půjčeným kapitálem a o tom, že 90% firem i jednotlivců, kteří si na podnikání půjčí, o tyto vypůjčené peníze přijdou – ty si navždy ukládám do paměti :-)

Čeho si nejvíc cením

  • Jiří má takový pozitivní přístup, neříká, když jste zaměstnanec nebo soukromník, je to špatně. Prostě říká věci tak, jak jsou.
  • Obsah kurzu byl ve větším rozsahu, než jsem čekal, přehledný, navíc zpracovaný i do audia (mp3) a pdf prezentace.
  • Výborný byl nápad sdílení kurzu se svým partnerem nebo kamarádem, jen to byl příliš fofr. Pochopení těchto kurzů u levostranné většiny bývá minimální, proto bych uvítal delší dobu na výběr toho správného partnera.
  • Na kurzu mi přišla zdaleka nejlepší podpora od kolegů, je tu menší množství hledačů štěstí a více lidí, kteří už mají nějaký byznys.
  • Kurz mě právě díky diskuzi na Facebooku přivedl ke čtění knih Čtyřhodinový pracovní týden a Podnikatelský mýtus, přemýšlení ohledně vynaložené práce a výsledků, dívat se na to ze širší perspektivy, jak chci žít, co chci dělat…
  • Cením si reálnosti slibovaných výsledků (týká se i Hrajeme si na burze) – 80 nebo i 90% lidí to nedá a autor nic negarantuje, říká je to na vás, jak jste v minulosti konali, tak se dnes máte…

Co se změnilo? Jak se daří úkoly?

Popravdě, jen jsem začal jinak přemýšlet, akce mi trochu váznou. Mám na to jednu výmluvu, ale vím, že to nestačí. Začal jsem více o své práci, budované firmě a životě přemýšlet z hlediska:

  • systémů, které vytvářím,
  • pravidla 80 / 20,
  • kvantifikace výsledků, času, nákladů apod.

Reference

Prošel jsem už mnoha kurzy, ale tento jediný se na to dívá z nadhledu. Většina ostatních kurzů říká: „Nalezněte svoji vášeň, a pak dělejte kroky 1, 2, 3…“ Jirka říká, že projektů třeba vymyslíme stovku i víc, ale jen některé budou fungovat. Je to prostě mnohem více, než nějaké instantní návody na zbohatnutí. Je to na českém internetu originální, osobní, upřímné a nehraje si to na něco, co to není, nebo co to nedokáže účastníkům dát.

 

 

 

Leave A Response