Nevýchova

Dobrý den,

rozhodl jsem se podporovat myšlenky a principy Nevýchovy zde na těchto stránkách. Přestože děti nemám a moc s nimi nepřijdu do styku, tyto principy mě zásadně ovlivnily.

V roce 2010 (přibližně) jsem prošel velkou krizí, byl jsem zamilovaný, ta holka mě odmítala. Měl jsem práci (skladník), která mě živila, ale nenaplňovala. Do toho jsem se snažil vrátit k programování (celoživotní vášeň), ale vůbec mě to nešlo. Začal jsem na sobě pracovat, ale dostával jsem se do stále větší krize, a teprve tehdy jsem narazil na Jana Havelku, který mě svou terapií přivedl k zásadnímu pochopení, že v dospělosti se často snažíme aplikovat na sebe postupy, kterými nás vychovávali rodiče. Tyto postupy jsou často tak vzdáleny lásce, že pak není divu, že se cítíme bídně a běháme po terapiích.

Terapie vnitřního dítětě (transformační terapie), byla první terapie, která mě začala zbavovat omylu, že na sobě musíme tvrdě pracovat, odstraňovat nedostatky a až se nám to povede, pak teprve máme nárok na trochu štěstí.

Protože terapie vnitřního dítěte je založená na tom, že napravuje nedostatky ve výchově, které na nás byly „spáchány“, rozhodl jsem se několika články podporovat Katku Královou a příbuzné projekty na těchto stránkách. Protože právě projekty typu Nevýchova pomůžou k tomu, abychom nedostatky naší výchovy nepřenášeli na další generaci.

Asi bych se styděl, kdybych jako schopný obochodník „nacpal“ někomu kurz Nevýchovy někomu, kdo děti nemá. Na druhou stranu se odvažuji tvrdit, že principy lásky, respektu, pochopení dokáží fungovat v kolektivu dospělých (například v práci) stejně tak jako v rodině s malými dětmi.

Mimochodem, pokud vás zajímají prinicipy respektu a svobody v práci, tento blog je pro Vás jako stvořený.

Koukněte se na video nebo navštivte Katčiny stránky.

Leave A Response