Myšlení škodí

Myšlení a počítání může být brzdou

I když jsem prošel velkým množstvím kurzů, několika si cením nejvíce. Je to Letní škola štěstí, následně Ready for life a Revoluční experiment.

Je to proto, že oproti běžnému osobnímu rozvoji, ukazují na opačnou stranu a podle mě na stranu pravdivější. V běžném osobním rozvoji nás totiž nejdříve utvrdí v tom, že je s námi něco špatně. Následně se pak vyučují techniky, které to mají napravit. Některé jsou opravdu absurdní, např. si představovat jak se budeme cítit, až se něco stane.

Abych to zkrátil, do toho humbuku, co máme v hlavě (jakože za nic nestojím, teď už bych měl opravdu začít něco dělat…) nám osobní rozvoj přídá další myšlenky, další vrstvu myšlení. Je to jako bychom do zacpané ulice přidávali další auta, která by odvážela ta auta, co už tam jsou a nahrazovala je novými krásnými auty. Ulice bude stále zacpaná. A to je to, co dělá osobní rozvoj s naším myšlením.

Proto mám trochu výhrady vůči všemu plánování, vypočítávání, time managementu a podobně. Život prostě nevylepšíš. Je lepší mu nepřekážet.

Toto je velmi těžké vysvětlit v krátkém článku, proto všechny odkazuji na Centrum změn, kde webináře jsou dostupné vždy 14 dní zdarma (pokud se nepletu) a můžou Vám změnit život. Ne vylepšit, protože ten už dokonalý je. A Vy také! :-)

Leave A Response