Jak by James Bond neměl dělat affiliate marketink

Jak by James Bond neměl dělat affiliate marketink

Parafrázováním názvu e-booku „Jak by James Bond dělal affiliate marketing“, začínám příspěvek o Pavlu Říhovi.

Co mi na něm vadí?

Tak v poslední době dvě věci.

1. Ničení osobní značky

S Tomášem Lukavcem se spojili v projektech o budování osobní značky. Po pravdě řečeno si myslím, že právě toto spojení Pavlově značce nejvíc uškodilo. Možná přeháním, ale to co Pavlova značka nabrala na začátku této spolupráce, pravděpodobně ztratila v poslední době a to především díky reality show Pekelná značka. Pekelná značka nemá kvality, které byly inzerovány (především v emailech) a to že by vzdělávala a bavila. Na to je to příliš rozvleklé a obsahově chudé. Tím se dostáváme k bodu 2.

2. Nevhodný email marketing

Emailová komunikace Pavla Říhy dostala ráz spamu a dokonce pochybuji, že to co píše, je to čemu věří. Jsou tam dva rozpory.

a) Pavel ve zmiňovaném e-booku radí neposílat marketingový obsah na databázi, kterou to nezajímá. Například máte databázi klientů fitness a vy jim pošlete nabídku investičního zlata. Tak to vás mohou poslat k šípku. A tohle Pavel dělá. Nesegmentuje svoji databázi a lidem, kteří prošli Nakopávačem infopodnikání a Akademií návyků posílá paní Bártíkovou s jejím „najdi si dobrou práci“. Takže podnikatelé si budou hledat práci?!

b) Vím, že Pavlův názor na práci (rozuměj zaměstnání – výměnu času za pěníze) je spíš negativní. Nikdy jsem ho neslyšel říkat „najdi si dobrou práci“, ale spíš nabádal lidi k podnikání.

Tak to je asi vše.

Takže si myslím, že by se Pavel mohl více věnovat svým tématům, to jest návykům a on-line marketingu. Nějaké znovuotevření Školy návyků třeba koncem prázdnin pro studenty, VIP mentoring nebo znovu Nakopávač, by mu rozhodně udělali lepší jméno.

Já vím, že tam něco podobného prodával v té Pekelné značce, ale pro podnikatele to mohl uděla rovnou, bez přiblblé reality show, která nudila a stěží se dalo vydržet do posledního dílu. Pak se totiž ani nedalo nic prodat.

Tak to vidím já, Pavla Říhy si vážím proto, co mě naučil, ale kritika mu prý nevadí, tak tady jí má :-)

P.S.: Protože nesnáším pomlouvání za zády, posílám odkaz i přímo Pavlovi, ať si článek přečte. S následujícím vzkazem:

Ahoj Pavle, protože si Vážím toho, cos mě naučil (ne, na tento web nekoukej ;-), posílám Ti odkaz na následující kritický článek, který jsem napsal. P.S.: Jinak se mi nelíbí ten webinářový plugin, který používáte a není ani pořádně v češtině. Přišel jsem na webinář minutu později a nechtělo mě to tam pustit. Měj se hezky. P.

Leave A Response