GTD, čas a boj s vyrážkou 2.0

Uvědomění

Je to přibližně 2 roky (březen 2014), co se mi poprvé objevila vyrážka, jejíž výskyt a svědění souvisí s budováním návyků, zaváděním GTD a zlepšováním života obecně. Vždycky si řeknu něco jako: „Tohle příště udělám lépe a tady si to napíšu, abych na to nezapoměl.“ Vezmu si papír, v tom okamžiku to začne svědět a já si to obvykle rozškrábu. Tím zapomenu nebo odsunu úkol na později. To znamená, vůbec mi to nepomáhá…

Taky je to přibližně 1,5 roku (srpen 2014), co jsem skončil v zaměstnání, a sice mi ještě zbývají nějaké peníze (asi polovina), ale je jasné, že musím něco podniknout, abych vytvořil nějaký příjem.

Zábrany v práci

Prací rozumím jakoukoliv činnost (tak jak je chápána v GTD). Tedy prací je také např. „vyhledat film v programu kina“, „sbalit si věci a odjet do kina“, „sbalit si věci a odjet k rodičům“. Zábrany v práci jsem objevil asi trojího druhu:

  • Místo práce si šrábu vyrážku, nebo řeším, že to „kurevsky svědí“ a co stím mám dělat.
  • Hromádka nepořádku mi zabraňuje dostat se ke klávesnici, případně je i na postel, takže nemůžu ani odpočívat! (viz obrázky)
  • Když tu hromadu někam odsunu a vyberu jeden úkol, protože už zpravidla nesnese odkladu, tak se kolikrát cítím tak mizerně, že to přeruším a jdu si radši lehnout.
  • Další věc je přežírání – to teď držím na uzdě…

Cítit se „kurevsky blbě“ znamená: Cítím únavu, nic se mi nechce, „nevím, co mám dělat“ (postulát), chodím unaveně jako stařec, sedím u stolu a podpírám si hlavu, zavírají se mi oči, motá se mi hlava (mírně), pak to zpravidla začíná i svědět. Toto vše jsem zažíval při včerejší přípravě pracovního místa. Ještě mě navíc bolely koule (nebo spíš nejspodnější část trupu – hráz), toto jsem auditoval takovejch hodin a ono to stejně bolí!

Pracovní místo

I přes veškeré potíže se mi včera podařilo vytvořit pracovní místo pro práci vestoje. Se záměrem: „Nemůžeš si škrábat nohy ve stoje, aniž by ses musel ohnout, zkroutit, nebo prostě někam odejít.“

Navíc jsem spal v džínách, punčocháčích a ponožkách. Sundat všechno toto, abych se mohl poškrábat je natolik zdlouhavé, že jsem se zatím neškrábal. Poslední škrábání bylo tedy v pátek 1.1. 2016 v 10 hodin, čili dnes to zvládám 3. den. Ovšem je to také bez sprchování, když se nemůžu svlíknout.

GTD

Je geniální metoda jak si uspořádat svoji práci a na internetu byla tolikrát vysvětlena, že by další vysvětlování bylo nošením dříví do lesa. Stačí např. vyhledat GTD na Wikipedii. Většina lidí ji však nedokáže používat, případně jim trvá roky, než se ji naučí. O tom mluví Petr Mára, který byl i na GTD akcích v zahraničí. Je to dobrý byznys, nikoli však pro vás…

Vyrážka

Tady pár fotek – stále se mi objevují pupínky, které svědí.

Už jsem o tom psal dříve a brzy publikuji postup, jak jsem se toho zbavil do současné podoby, která již obtěžuje méně.

 

Leave A Response